close
loading

 

 

JAK SPRAWDZAMY SAMOCHODY?
 
 
 

Pracujemy głównie w Warszawie oraz Radomiu, a na indywidualne zamówienia również dojedziemy do innych miejscowości.
Po prostu skontaktuj się z nami!

 

Niezależnie, czy zamawiasz inspekcję dla konkretnego samochodu wskazanego przez Ciebie, czy też zamawiasz usługę wyszukania przez nas samochodu dla Ciebie, każda nasza inspekcja wygląda tak samo szczegółowo:

 

1. Kontaktujemy się ze sprzedającym telefonicznie, wypytujemy o szczegóły (często już na tym etapie możemy zweryfikować czy mamy do czynienia z handlarzem, czy z prywatnym sprzedawcą), a następnie umawiamy się na oględziny samochodu w jak najszybszym możliwym terminie.

2. Po otrzymaniu danych samochodu, sprawdzamy przez internet historię pojazdu (aby mieć pewność że dane się zgadzają z tym co sprzedawca mówi).

3. Po dotarciu na miejsce, zaczynamy od sprawdzenia wszystkich dokumentów samochodu, również dokumentów serwisowania.

4. Następnie wykonujemy zewnętrzne oględziny samochodu - szczegółowe sprawdzenie nadwozia pod względem przeszłości powypadkowej lub pokolizyjnej, a także rys, rdzy, czy też innych uszkodzeń. Mierzymy grubość lakieru, szczelin między elementami, spasowanie elementów, wygląd śrub, itd.

5. Przechodzimy do sprawdzenia komory silnika - sprawdzamy stan silnika, oleju i reszty płynów w silniku, wszelkie możliwe wycieki, zwracamy uwagę również na wszelkie braki elementów pod pokrywą silnika, m.in. zaślepek itp, jak również na to czy wszystkie elementy są oryginalne

6. Następnie sprawdzamy wnętrze pojazdu i bagażnik - stan deski rozdzielczej, przelączników, przycisków, dźwigni, kierownicy, pedałów - zarówno wygląd, jak i działanie, stan tapicerki foteli, boczków drzwi, podsufitki, wykładziny pod nogami, oceniamy również stan przestrzeni bagażnika, ewentualne usterki lub braki.

7. Kolejnym etapem jest sprawdzenie wyposażenia elektrycznego pojazdu - sprawdzamy działanie świateł, wycieraczek, elektrycznych szyb i lusterek, zamka centralnego, pilotów, elektrycznych foteli (podgrzewanych/wentylowanych), systemów audio, komputerów pokładowych i wyświetlaczy, nawigacji, kamer zewnętrznych, czujników parkowania itp oraz wszelkich innych elementów elektrycznych, oceniamy działanie klimatyzacji.

8. Teraz czas na koła - sprawdzamy rodzaj i stan opon oraz felg, czy na obu osiach są takie same, czy są letnie czy zimowe, a może wielosezonowe, oraz z którego rocznika pochodzą - to bardzo ważne. Już na tym etapie często jest możliwość oceny stanu klocków i tarcz hamulcowych.

9. Czas na jazdę próbną - oceniamy uruchomienie silnika zimnego oraz ciepłego, pracę silnika na biegu neutralnym jak i w różnym zakresie obrotów, reakcję na przyspieszanie i hamowanie, oceniamy układ kierowniczy i hamulcowy, pracę skrzyni biegów, oraz zawieszenie pojazdu.

10. Po jeździe próbnej podłączamy skaner diagnostyczny - jeśli były jakieś błędy skasowane przez sprzedawcę, to po jeździe próbnej często pojawiają się na nowo.

11. Następnie na życzenie klienta - robimy badanie samochodu na Stacji Kontroli Pojazdów - odpowiednie maszyny sprawdzą układ hamulcowy, działanie zawieszenia, zrobią analizę spalin, będziemy w stanie ocenić stan samochodu od spodu itp czyli pełny przegląd techniczny.

12. Na życzenie klienta - wynegocjujemy ze sprzedającym odpowiednią cenę sprzedaży.

 

Po tak przeprowadzonej inspekcji przygotujemy szczegółowy raport, który wyślemy do Ciebie e-mailem.

Do raportu dołączymy wszystkie zdjęcia usterek pojazdu.

 

Zobacz przykładowy raport z inspekcji:

 

 

 

 
 

© Autodreams.pl 2019